У ПУМА проведено режимні спостереження й дослідження на зсувних ділянках у зонах проходження магістрального аміакопроводу

У Придніпровському управлінні магістрального аміакопроводу (ПУМА) ДП «Укрхімтрансаміак» фахівці підрядної організації за участю інженерно-технічного персоналу управління провели режимні спостереження й дослідження на зсувних ділянках у зонах проходження магістрального аміакопроводу «Тольятті-Одеса». Наразі роботи завершено на 9-й та 14-й лінійних дільницях.

Мета спостережень – дослідження, виявлення і фіксація наявності (відсутності) зсувних процесів (переміщень схилів ґрунту) на потенційно небезпечних ділянках траси підземного аміакопроводу і забезпечення безпечної експлуатації трубопроводу у зоні деформацій земної поверхні.

«ПУМА обслуговує трасу магістрального підземного аміакопроводу загальною протяжністю 574 км. Для того, аби раціонально використовувати природні ресурси, під час будівництва аміакопроводу його маршрут проходження було прокладено через малопридатні для землекористування ділянки. Траса трубопроводу проходить уздовж схилів, балок та ярів, пересікає річкові долини, тому навколо місць проходження аміакопроводу може викинути ризик сповзання схилів ґрунту. А це у свою чергу може призвести до збільшення механічних напружень та деформацій. Разом з геодезичними спостереженнями за динамікою схилу було проведено режимні геофізичні спостереження, які дозволять контролювати рівень напружено-деформованого стану ґрунтів на ділянках, схильних до сповзання. У процесі досліджень використовуються також методи структурного геодинамічного картування (азимутного) та природних імпульсів електромагнітного поля землі (ПІЕМПЗ). Оцінка динаміки й стійкості схилу дає можливість забезпечити техногенно-екологічну безпеку подальшої експлуатації аміакопроводу», - пояснює в.о. директора ДП «Укрхімтрансаміак» Ігор Трегубенко.

Загалом цикл довготривалих вимірів та спостережень планується провести у три етапи з періодичністю один раз на 6 місяців.

Станом на сьогодні перший етап повністю завершено,  складено інформаційно-аналітичний звіт про виконану роботу, де зафіксовано всі необхідні показники і виміри.

Окрім того, відповідні служби управління проаналізують отримані впродовж всіх трьох етапів дані та підготують звіт-висновок щодо зсувних процесів і змін у напружено-деформованому стані ґрунту ділянок, визначених для дослідження.

Також у разі необхідності буде проведено низку заходів з усунення несприятливих впливів на цілісність аміакопроводу задля забезпечення надійного та безаварійного транспортування рідкого аміаку.Назад
15.12.2017
Попередня сторінка: Закупівлі Наступна сторінка: Новини компанії